Dlaczego wybrać farby NATURIGIN oparte na naturalnych składnikach?

Trwałe Farby NATURIGIN – na jakie składniki zwracać uwagę, jeżeli zamierzasz używać certyfikowanych organicznych, opartych na naturalnych składnikach farb do włosów. 

Ten blog przedstawi w 100% Trwałe Farby NATURIGIN oraz na jakie składniki zwracać uwagę, jeżeli zamierzasz używać certyfikowanych organicznych, opartych na naturalnych składnikach farb do włosów. NATURIGIN oferuje nowy sposób koloryzacji – 100% bez Amoniaku, Lauryl Sulfate, Rezorcyny i parabenów oraz najniższą na świecie ilość PPD.

Temat jest dla nas niezwykle ważny, ponieważ 75% kobiet na świecie farbowało kiedyś włosy, a aż 5% z ich jest uczulona na farby do włosów. Kobiety farbują swoje włosy produktami, które zawierają niebezpieczne, nieprzyjemne chemikalia. Świadomość ekologii, zdrowia oraz ochrony praw zwierząt w środowisku beauty, była główną przyczyną powstania NATURIGIN!

Naszą misją jest zapewnienie, że nasze farby zawierają wyjątkowo delikatne organiczne i naturalne składniki, bez wpływu na efektywność funkcjonalność. Postaramy się przekonać Cię, dlaczego warto dokonać zdrowszego wyboru dla twoich włosów!

Co to jest SLS?

Dużo produktów do pielęgnacji np. szamponów, produktów do mycia twarzy i ciała zawiera SLS znany również jako Lauryl Sulfate. Ten składnik odpowiada za pienienie się produktu. SLS może podrażniać skórę oraz powodować suchość, jak również reakcje alergiczne.

Amoniak w farbach 

Amoniak jest używany w wielu domach jako środek czyszczący – DOSKONAŁY argument, aby NIE używać amoniaku na naszym ciele! Amoniak pomaga nabrzmieć mieszkom włosów, stają się one bardziej podatne na działanie produktów. Z tego powodu, używając farb bez amoniaku takich jak NATURIGIN, kolor może nie utrzymywać się tak długo, jak „zazwyczaj”. W zamian za to możesz być pewna, że krzywdzisz swoich włosów.

Dlaczego unikać parabenów?

Parabeny są używane we wszystkich znanych farbach do włosów na świecie. Jednak parabeny mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Parabeny mogą zaburzyć naszą gospodarkę hormonalną oraz przyczynić się do problemów z płodnością i rozwijaniem się.

Co może zaoferować NATURIGIN?

  • Brak chemikaliów, certyfikowane organiczne, naturalne składniki
  • Proste w użyciu, 30-minutowe koloryzacje
  • 19 różnych odcieni
  • Profesjonalna jakość

Jaka jest główna różnica pomiędzy zwykłą a organiczną farbą?

Niektórzy uważają, że farba organiczna nie może dać tych samych efektów, co zwykła farba. Farby bez amoniaku NATURIGIN zawierają certyfikowane organiczne olejki eteryczne cytrynowy i mandarynkowy oraz ponad 10 czystych organicznych olejków i naturalnych wyciągów, które odżywiają włosy i nadają im blasku. Dla porównania, używając tradycyjnych farb możesz mieć problemy z suchymi i zniszczonymi włosami po koloryzacji. Co więcej, wybierając zdrowszą wersję farb bez amoniaku chronisz siebie i swoje włosy przed chemikaliami, które mogą mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. 

My w NATURIGIN wspieramy ochronę praw zwierząt oznacza to, że wszystkie nasze produkty są nietestowane na zwierzętach oraz wegańskie.

NATURIGIN, głos zdrowych włosów